Роздрукування Z-звіту
Роздрукування Z-звіту

Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи розрахункові операції протягом дня не проводила, проте здійснила операції «службове внесення» та «службова видача». Чи потрібно такому підприємцю наприкінці робочого дня роздруковувати фіскальний звітний чек (Z-звіт)?
Згідно з п. 9 ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані щоденно друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Пунктом 6 розділу III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міндоходів України від 28.08.2013 р. № 417, передбачено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків мають реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.
Враховуючи вищезазначене, якщо фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку другої групи розрахункові операції протягом дня не проводилися, проте було здійснено операції «службове внесення» та «службова видача», то друкувати фіскальний звітний чек (Z-звіт) наприкінці робочого дня їй необов’язково.